تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: انواع آلرژی و قارچ های پوستی بر اثر ورود گرد و غبار ها
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: انواع آلرژی و قارچ های پوستی بر اثر ورود گرد و غبار ها

نوشته شده توسط :حسین حسین
چهارشنبه 22 بهمن 1393-10:40 ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه بیماری های تنفسی در خوزستان در حال افزایش است گفت: در دو سال گذشته همزمان با فصل پاییز در اثر بارندگی ها و یا بروز پدیده گرد و خاک عارضه های تنفس در استان شدت گرفته است.

'اسماعیل ایدنی' سه شنبه شب در نشست ستاد بحران استان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد بیان کرد: تا ساعت 17 روز سه شنبه320 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی اهواز مراجعه کرده اند که 15 نفر از این افراد در بخش عادی و 6 نفر در بخش ICU بستری شده اند.

وی افزود: در روز دوشنبه گذشته نیز تعداد 327 نفر به مراکز درمانی اهواز مراجعه کرده اند و در این هفته با شدت گرفتن گرد و خاک ها هر روز به تعداد مراجعه کنندگان افزوده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه غلظت گرد و غبارها از سال 80 تاکنون افزایش بسیاری داشته است گفت: سال گذشته در اهواز و در زمانهای بارندگی بیش از 22 هزار مراجعه کننده به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان انجام شده و بیش از پنج برابر این تعداد نیز به مطب های پزشکان مراجعه کردند.

ایدنی افزود: بررسی های انجام شده بر روی ریزگردها و همچنین بیماران نشان می دهد که ریزگردها حامل باکتری ها و قارچ هایی هستند که می تواند موجب بروز آلرژی و برخی عفونت ها در افرادی شود که نقص ایمنی دارند.

وی با اشاره به اینکه انواع آلرژی و قارچ های پوستی بر اثر ورود این گرد و غبار ها در افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی استان دیده شده است گفت: همچنین باید میزان فلزات سنگین موجود در گردو خاک ها که می تواند حامل مواد شیمایی باشد بررسی شود.

ایدنی افزود: اگر میزان مراجعات افراد به مراکز درمانی در پاییز و زمستان امسال کاهش یافته این مساله نمی تواند حاشیه امنی برای استان باشد زیرا تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در بخش تهیه دارو ،سرمایه گذاری های خوبی انجام شده و از نظر تامین دارو مشکلی در استان وجود ندارد.

بروز گرد و خاک در استان خوزستان طی دو هفته گذشته زندگی عادی مردم استان خوزستان را مختل کرده است.

بر اساس اعلام سازمان محیط زیست میزان غلظت گرد و خاک موجود در هوای اهواز و چند شهر دیگر در استان خوزستان در روز سه شنبه از 9 هزار میکروگرم بر متر مکعب عبور کرده که 66 برابر حد مجاز بوده است.

مدارس اهواز و 9 شهرستان استان خوزستان نیز روز گذشته برای سومین روز متوالی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل بود.

همچنین به دلیل غلظت بالای هوا ناشی از گرد و خاک تمامی ادارات کل استان در اهواز روز سه شنبه تعطیل شد.درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox