تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - مردم برای امر به معروف و نهی از منکر صرفا اجازه تذکر لسانی دارند/مقابله عملی با منکرات تنها اختیار دولت است
 

مردم برای امر به معروف و نهی از منکر صرفا اجازه تذکر لسانی دارند/مقابله عملی با منکرات تنها اختیار دولت است

نوشته شده توسط :حسین حسین
شنبه 3 آبان 1393-08:51 ب.ظ

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر به صورتی است که اگر کسی به آن عمل کرد، لزوم عمل به آن از شخص بعدی ساقط می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پشتوانه لزوم عمل به امر به معروف و نهی از منکر آیات قرآن و روایاتی است که وجود دارد از این رو کسی نمی تواند این واجب را نادیده بگیرد.

وی افزود: در شناخت منکر باید گفت مراتب مختلفی وجود دارد که باید آنها را شناخت که بخشی از آن به صورت زبانی است که همه آحاد مردم می توانند انجام دهند و در بخشی اگر باندهای منکر در جامعه باشند ضرورتا دولت باید وارد عمل شود.

سالک در ادامه با اشاره به اصل 8 قانون اساسی، یادآور شد: نظارت مردم بر مردم، دولت بر مردم و مردم بر دولت به عنوان نظارت ملی در قانون است که امر به معروف و نهی از منکر محسوب شده و باید در جامعه و تمام نهادها عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس نهم در ادامه تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که دنیای استکبار به دنبال گسترش منکرات است تا مردم را از دین جدا کند.

وی ادامه داد: از این رو باید با دعوت جامعه به سمت خوبی ها، زشتی های استکبار را تغییر داد چون آنها با اهداف شیطانی خود به دنبال فروپاشی نظام های اسلامی هستند که تنها با گسترش منکرات موفق خواهند شد.

سالک در ادامه با بیان اینکه قانونگذار نحوه برخورد با جرم های آشکار و غیرآشکار را روشن کرده است، گفت: آحاد مردم موظف به امر به معروف لسانی و تذکری هستند اما این دولت ها هستند که باید در زمینه های عملیاتی و در صورت بروز خشونت وارد عمل شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مردم در جهت عمل به امر به معروف و نهی از منکر می توانند تذکر بدهند اما اگر شرایط به گونه ای بود که تذکر لسانی افاقه نمی کرد باید به مراجع امنیتی، اطلاعاتی و قضایی مراتب را گزارش دهند تا این مراجع از طرق قانونی وارد شوند.درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox