تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - آیا شرایط استان خوزستان برای دولت مهم است یا نه؟
 

آیا شرایط استان خوزستان برای دولت مهم است یا نه؟

نوشته شده توسط :حسین حسین
پنجشنبه 1 آبان 1393-03:07 ق.ظ

دکترجلیلی در نطق میان دستور:

آیا شرایط استان خوزستان برای دولت مهم است یا نه؟

دکترجلیلی عضو کمیسیون برنامه، لودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه رویکرد اعضای اوپک شرایط را برای ادامه فعالیت این سازمان زیر سوال می برند تصریح کرد:امروز اوپک سازوکاری مناسب برای ایجاد نقش در معادلات بین المللی ندارد و عملکرد ا ین سازمان زیر سوال رفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترجلیلی: دکتراسماعیل جلیلی در نطق میان دستور با تسلیت رحلت عالم ربانی حضرت آیت الله مهدوی کنی به محضر مقام معظم رهبری و نمایندگان خبرگان رهبری و با آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری گفت: از تلاش های تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی که با دیپلماسی فعال خود در سیاست خارجی روند مذاکرات 1+5 را رو به جلو پیش می برند قدردانی می کنم و امیدوارم تیم مذاکره کننده برای استراتژی که امروز 1+5 در اتلاف زمان و تاخیراتی که برای دستیابی به توافق نهایی ایجاد می کند برنامه ریزی جدی انجام دهد.

نماینده مردم مسجد سلیمان،لالی،هفتکل واندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی ها و برخی کشورهای عضو 1+5 که از یک طرف با تاخیر در به نتیجه رساندن مذاکرات زمان را مدیریت می کنند و از طرف دیگر با اقدامات مداخله جویانه چه به صورت نظامی و چه به صورت سیاسی یا اقتصادی در سوریه ، عراق و سایر کشورهای منطقه با ایجاد بی ثباتی و ناامنی منابع این کشورها را تحت تاثیر قرار می دهند تا در پای میز مذاکرات با فشارهای وارده امتیازات بیشتری را کسب کنند که این اقدامات باید مدیریت شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد با یادآوری اینکه اکنون که استراتژی کاهش قیمت نفت در مراحل پایانی مذاکرات توسط برخی از کشورهای عضو اوپک به خصوص عربستان برای اجرای سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی در دستور کار قرار دارد، گفت: با این کار می خواهند دولت جمهوری اسلامی ایران  را در تحقق وعده های داده شده برای بهبود شرایط  اقتصادی با مشکل مواجه نمایند و با فشار افزایش یافته اقتصادی بتواند قدرت چانه زنی در پای میز مذاکرات با ایران را افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه اکنون  فرصتی مناسب برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش جدی وابستگی بودجه عمومی دولت به درآمدهای نفتی است، گفت: امیدواریم دولت در بودجه سال 94 گام عملی را برای کاهش وابستگی بودجه عمومی دولت به درآمدهای نفتی بردارد و  پیشنهاد می کنیم که دولت سناریوی کاهش هزینه ها را برای مدیریت کسری بودجه در دستور کار قرار ندهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به دولت افزود: تلاش کنید با فعال سازی ظرفیت های بیکار و افزایش درآمدهای غیر نفتی به کمک منابع بیایید تا فعالیت های بیشتر که نیاز اصلی امروز جامعه بخصوص تحرک بخشی به حوزه تولید است را شاهد باشیم.

جلیلی با اشاره به اینکه رویکرد اعضای اوپک شرایط را برای ادامه فعالیت این سازمان  زیر سوال می برند تصریح کرد:امروز اوپک سازوکاری مناسب برای ایجاد نقش در معادلات بین المللی ندارد و  عملکرد ا ین سازمان امروزه زیر سوال رفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: اگر قرار است در اوپک هر عضو برای منافع سیاسی و یا اقتصادی خود صرفا معادلات و اهداف این سازمان را نادیده بگیرد بایستی تصمیم جدی توسط اعضا نسبت به این کشور ها اتخاذ شود.

وی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود خطاب به هیات دولت و رئیس جمهور گفت: مشکلات حوزه انتخابیه را با طرح این پرسش که آیا شرایط استان خوزستان برای دولت مهم است یا نه آغاز می کنم، آیا صرفا جذابیت هایی که ناشی از درآمدهای نفتی و ذخایر سرشار انرژی که کمک حدود 50 هزار میلیاردی به بودجه می کند بایستی مورد توجه دولت قرار گیرد.

جلیلی گفت: اگر مروری به وضعیت نامناسب خدمات عمومی دولت در تامین آب شرب کشاورزی ، راههای شهری و روستایی و سایر خدمات مانند فرصت های شغلی داشته باشیم نشان میدهد که دولت توجه لازم را به استان خوزستان ندارد و مردم از این شرایط ناراضی هستند.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: دولت بایستی رویکرد عدم تمرکز در تصمیم گیری ها و اجرا را در استان برای توسعه خدمات و ایجاد رضایتمندی جدی بگیرد چرا که وضعیت سرزمینی ، آب و هوا و شرایط فرهنگی و اجتماعی استان نیازمند اتخاذ تصمیمات متناسب با این شرایط است که بایستی این اختیار به مدیران تفویذ شود.

وی ادامه داد: از جمله این اختیارات به کارگیری نیروی انسانی برای فرصت های شغلی موجود در استان و استفاده از ظرفیت های پیمانکاران در فعالیت های عمرانی استان خوزستان ، استفاده از ظرفیت مدیریت توانمند و با تجربه در سازمان ها و شرکت ها ، اجازه تردد خودروها در مناطق مختلف استان به خصوص خودروهای مناطق آزاد است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تعیین زمان ساعت کار براساس شرایطی که در استان وجود دارد و بهره گیری کشاورزان و باغداران استان از منابع آبی در اختیار از جمله اختیارات دیگری است که باید به مدیران استانی داده شود.

جلیلی تصریح کرد: معضل بیکاری و آمار بالای 40 درصد در شهرستان های مسجد سلیمان، لاوی، اندیکا و هفت گل واقعیت هایی است که با آمار ارائه شده مدیران در استان که میانگین آن را 8 درصد اعلام می کند سازگار نیست؛ هر چند آمارهای ارائه شده مبتنی بر مکانیزم ها ، مدل های آماری و شاخص ها تعیین شده است اما این شاخص ها توان بیان واقعیت های امروز جامعه را ندارد.

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox