تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور: سهم پزشکان خوزستان در طرح تحول نظام سلامت باید متفاوت از دیگر استان ها باشد
 

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور: سهم پزشکان خوزستان در طرح تحول نظام سلامت باید متفاوت از دیگر استان ها باشد

نوشته شده توسط :حسین حسین
پنجشنبه 20 شهریور 1393-07:01 ب.ظ

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و رییس ستاد اجرایی طرح تحول سلامت در خوزستان گفت: سهمی که پزشکان این استان از نظر مشوق ها و برخورداری در چارچوب طرح تحول نظام سلامت باید داشته باشند باید متفاوت و بیشتر از دیگر نقاط کشور باشد.

دکتر 'اسماعیل ایدنی' عصر سه شنبه در حاشیه نشست فصلی ستاد مرکزی اجرای طرح تحول نظام سلامت خوزستان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پزشکی که در خوزستان کار می کند فرصت های برابر با پزشکی که در دیگر نقاط کشور است ندارد و نباید انتظار داشت با مشوقی که پزشک در استان مازندران کار می کند همین مشوق برای لالی، اندیکا، مسجدسلیمان و دشت آزادگان، هویزه و بستان تعریف شود.

وی افزود: شرایط خوزستان متفاوت است و مردم این استان 9ماه از سال فصل گرما دارند و از آنجایی که بسترهای یکسان وجود ندارد ضرایب و سهم پزشکان نباید با یک مشخصه تعیین شود.

ایدنی ادامه داد: ضریب محرومیت در خوزستان بالاست و این در بین مناطق این استان هم ممکن است متفاوت باشد؛ حتی مشوق هایی که وزارتخانه برای خوزستان و شهرهای این استان تعیین کرده در برخی مسایل ممکن است برای این که به ماندگاری پزشک در این مناطق کمک کند کافی نباشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در بحثی که با وزارتخانه داریم چانه زنی می کنیم که با توجه به کم بودن میزان مشوق ها برای شهرستان ها ارقام آن افزایش یابد.

وی تاکید کرد: برخورداری از خدمات سلامت باید عادلانه باشد و در این چارچوب پزشکان خوزستان با توجه به شرایط موجود باید از مشوق های بیشتری برخوردار شوند حتی اگر لازم باشد از منابع دانشگاه اختصاص یابد.

ایدنی همچنین با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت از 15اردیبهشت امسال در کشور و همزمان در خوزستان گفت: بر اساس گزارش ها نتایج طرح در خوزستان چشمگیر بوده و نشانه ها حاکی است که میزان رضایت مندی مردم نسبت به طرح بالاست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: بیش از 80درصد اعزام های بیماران به خارج از استان که توسط سازمان های بیمه گر به مراکز درمانی دیگر استان ها باید انجام می شد با اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش یافته و مردم در داخل استان خدمات می گیرند و این نشان می دهد که گستره ارایه خدمات به مردم توسعه قابل توجهی پیدا کرده است.

وی در نشست هم اضافه کرد: این طرح بسته های زیادی داشته است؛ یکی از بسته هایی که مردم به طور عینی و ملموس تاثیر آن را بویژه از نظر اقتصادی احساس کردند کاهش فرانشیز بوده است.

ایدنی گفت: حداکثر پرداختی بیماری که هم اینک وارد بیمارستان های دولتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی می شود 10درصد است که اگر از مناطق روستایی و یا مناطق با جمعیت زیر 20هزار نفر ارجاع شده بود این رقم بیش از پنج درصد نیست و به طور متوسط میزان پرداختی در خوزستان هشت درصد است.

مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان هم در این نشست با اشاره به دو میلیون و 500هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان گفت: به عنوان دومین تولید کننده درمان در خوزستان پارسال چهار میلیون و 600هزار نفر به پزشکان عمومی و یک میلیون و 500هزار نفر هم به پزشکان متخصص این اداره کل مراجعه کردند.

دکتر 'داریوش پناهی زاده' افزود: هم اینک 455پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک تامین اجتماعی در خوزستان فعالیت دارند و بودجه امسال این اداره کل شش هزار میلیارد ریال است که دو هزار میلیارد ریال آن برای درمان مستقیم و مابقی برای درمان غیر مستقیم هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان اعزام بیماران به دیگر استان ها کاهش یافته و میزان پرداختی بیمار هم بسیار کمتر شده است؛ به گونه ای که برای یک عمل جراحی قلب در خوزستان تنها هفت میلیون ریال هم اینک پرداخت می شود که رقم ناچیزی است.

در این نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی شهرهای مختلف خوزستان به ارایه نتایج طرح تحول نظام سلامت در این مناطق پرداختند.درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox