تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - اندیکا در زمینه کتابخانه‌ها به رشد 100 درصدی رسیده است
 

اندیکا در زمینه کتابخانه‌ها به رشد 100 درصدی رسیده است

نوشته شده توسط :حسین حسین
چهارشنبه 5 شهریور 1393-12:27 ق.ظ

به گزارش خبرگزاری فارس از اندیکا، لفته منصوری امشب در آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهید رسول احمدی در شهرستان اندیکا اظهار کرد: همه مسئولان اعم از فرماندار و امام جمعه و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای ارتقای فرهنگ عمومی منطقه در تلاش هستند و نکته دوم اینکه حضور پررنگ عشایر بختیاری در این گونه مراسم‌ها فرهنگی است.

وی افزود: امروز چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان اندیکا و دویست و شانزدهمین کتابخانه عمومی خوزستان در این بخش از استان افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ادامه داد: در حال حاضر به ازای هر 20 هزار و 946 نفر یک کتابخانه در استان داریم در حالی که در شهرستان اندیکا به ازای هر 13 هزار و 813 نفر یک کتابخانه در این شهرستان وجود دارد و از متوسط استانی بالاتر است.

منصوری اضافه کرد: به ازای هر 100 نفر 2.11 مترمربع فضای کتابخانه‌ای در استان وجود دارد اما در شهرستان اندیکا 1.70 مترمربع است یعنی از متوسط استان پایین‌تر بوده و در تعداد کتاب نیز به ازای هر یکصد نفر 52 جلد کتاب در استان داریم.

این مدیر کل خاطرنشان کرد: در این شاخص در اندیکا 34 جلد کتاب و باز هم از متوسط استان پایین‌تر است و نیاز به تلاش بیشتری دارد اما در شاخص عضو برخلاف شاخص‌های دیگر است.

وی گفت: یعنی در استان چهار درصد جمعیت، عضو کتابخانه‌های عمومی هستند، اما در شهرستان اندیکا این رقم 9 درصد بوده و از متوسط استان بسیار بالاتر است.

منصوری بیان کرد: این آمار، نشان دهنده علاقه و اشتیاق جوانان و نوجوانان شهرستان اندیکا در استفاده از کتابخانه‌ها و کتاب است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره به اینکه همه این اتفاقات نتیجه کمک و همت مسئولان استانی و شهرستانی بوده است افزود: شهرستان اندیکا در دو سال اخیر در زمینه رشد کتابخانه‌ها به 100 درصد و در زمینه زیربنا به 70 درصد رشد رسیده است.

این مدیر کل اضافه کرد: شهرستان اندیکا در زمینه تعداد کتاب و منابع به 72 درصد رشد و در زمینه عضو به 315 درصد رشد رسیده که این نشان از همکاری و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهید رسول احمدی در بخش آبژدان شهرستان اندیکا با حضور حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسن‌زاده مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان خوزستان و امام جمعه موقت اهواز، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، امام جمعه و فرماندار اندیکا، مسئولان شهرستان، خانواده شهیدان، اصحاب رسانه و عموم مردم برگزار شد.

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox