تبلیغات
object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" border="0" style="width: 150px; height: 30px"> آبژدان - دفاع جانانه شهردار اهواز از کارون در زادگاه وزیر نیرو
 

دفاع جانانه شهردار اهواز از کارون در زادگاه وزیر نیرو

نوشته شده توسط :حسین حسین
چهارشنبه 22 مرداد 1393-03:19 ب.ظ

کافی است تنها یک خوزستانی متعصب باشی، آن موقع از هر فرصت برای رساندن پیام مظلومیت خوزستان به اقصی نقاط کشور استفاده می کنی. این بار پیام رسان مظلومیت خوزستان، شهردار اهواز سیّد خلف موسوی بود که وقتی برای شرکت در هشتاد و هفتمین نشست دوره ای شهرداران كلانشهرهای كشور، مسافت طولانی 1169 کیلومتری را طی کرده بود و در تبریز حضور داشت، در برنامه زنده شبکه محلی سهند که از سوی صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان شرقی تولید و پخش می شود فریادگر مظلومیت خوزستان و کارون بود.

سیّد خلف موسوی البته به نیکی می دانست که «حمید چیت چیان» وزیر نیروی کشور زاده 1336 در شهر تبریز است. شخصیتی که در حوزه وزارت نیرو از جمله ژنرال هایی محسوب می شود که پیش از این ها حتی در دولت نهم مسولیت مهم قائم مقامی این وزارتخانه استراتژیک را بر عهده داشته و علاوه بر آن سال ها در سمت های مهم این وزارتخانه مشغول به کار بوده است. چیت چیان سابقه فعالیت در سپاه آذربایجان و یک دوره حضور در مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد. بنابراین توجه دولت یازدهم به دریاچه ارومیه که در شمال غربی کشور و منطقه آذربایجان واقع است را نمی توان درک نکرد. البته نمی دانیم نام کهن دریاچه ارومیه که «چیچست» بوده است آیا ارتباطی با نام خانوادگی وزیر نیرو دارد یا خیر! با این همه معتقدیم که ایران سرای من است و البته به همه نقاط این کشور عزیز باید نگاه یکسانی شود.

کارشناسان حوزه منابع آب و محیط زیست کشور اما معتقدند که نقش و اهمیت حوضۀ آبریز کارون بزرگ و شیرین در اکوسیستم جنوب کشور از نقش دریاچه ارومیه که یک دریاچه آب شور است و دو استان آذربایجان شرقی و غربی را از هم جدا می کند اگر بیشتر نباشد کمتر نیست. از این رو وقتی اولین مصوبه دولت یازدهم صدها میلیارد تومان اعتبار را برای احیاء دریاچه ارومیه تخصیص می دهد و همزمان زنجیره های انسانی در کنار رودخانه کارون فریاد و مطالبه احیاء این رودخانه را سر می دهند انتظار می رفت که شاهد اقدام جدی دولت تدبیر و امید در این خصوص باشیم.

شهردار اهواز در دیار وزیر نیرو یک فرصت طلایی را شکار کرد و در جایی سخن گفت که به طور حتم پژواک صدایش تا اتاق وزیر نیرو در ساختمان شیشه ای و عظیم ابتدای بزرگ راه نیایش خواهد رسید.

او اما مگر چه گفت...وقتی از سیّد خلف موسوی دعوت شد تا به نمایندگی از شهرداران کلانشهرهای کشور در برنامه زنده تلویزیونی سیمای تبریز سخن بگوید، در همان فرصت کوتاهی که در اختیار داشت گفت: سلام گرم مردم شریف اهواز، مردم پایتخت هشت سال دفاع مقدس و ایثار، دروازه ورود تشیع به ایران اسلامی را به مردم تبریز ابلاغ می کنم.

موسوی ادامه داد: من حامل سلام گرم طبیعت و جغرافیای خوزستان، بخصوص کارون زیبای خوزستان برای مردم تبریز هستم. این روزها ما به فکر احیاء کارون هستیم و می دانم که مردم این خطه هم البته به فکر احیاء دریاچه ارومیه هستند که ان شاء الله این دو به هم پیوند بخورند و شاهد احیاء این دو باشیم... و این فرصتی بود که سید خلف موسوی به جای معرفی خود یا بیان عملکرد خود یا ارائه گزارشی از فعالیت های نشست به کارون اختصاص داد و هوشمندانه سرنوشت کارون و دریاچه ارومیه را به هم پیوند زد.
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


** 1 * * ******* ------------------
-------------------------------

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox